1-105 Serverlar1-120 Serverlar1-99 ServerlarBlogEmek ServerlarOrta Emek ServerlarTavsiye EdilenlerWslik Serverlar

Metin2 PVP Emek Serverlar

Metin2 PVP Emek Serverlar

Metin2 PvP emek serverlar, adından da anlaşılacağı üzere çok kolay olmayan karakterinizi geliştirmek için oyunda emek harcamanız gereken serverlardır. Bu tip oyunlarda oyuncular metin keserek beceri kitabı, büyülü metal, zen fasulye ve ruh taşı düşürerek karakterini geliştirir. 3 tip emek server vardır.

  • 1-99 Orta Emek oyun yapısı
  • 1-105 Orta Emek oyun yapısı
  • 1-120 Emek-Farm oyun yapısı

1-99 Orta Emek Serverlar

1-99 Orta emek serverlar oyuna 1 level başlayıp karakterinizin ihtiyaç duyduğu her türlü ekipman ve itemi metin ve bosslardan elde ettiğiniz ve bunlarla karakterinizi geliştirdiğiniz oyun yapısıdır. Bu tarz serverlarda oyunun ileriki aşamalarında girebildiğiniz Sürgün Mağarası’ndan elde edeceğiniz item basma eşyaları oyunun temelinde yer alır ve piyasa genelde bunlar üzerinden döner. Her karakterin zırh ve silahı tek dönüşüme sahiptir. Örnek vermek gerekirse Muharebe Kılıcı+9’u Sürgün Mağarası’ndan ve Buz Cadısı’ndan düşüreceğiniz Eskrim Broşürü ile Triton Kılıcı+0’a dönüştürüp geliştirebilirsiniz. Siyah Çelik Zırh+9’u da Sürgün Mağarası 2.kat sonundaki Beran Setaou(Mavi Ejderha)’dan düşürebileceğiniz Ejderha Pulu ve Ejderha Pençesi ile Mavi Çelik Zırh+0’a dönüştürebilirsiniz. Her iki itemin de dönüşümden sonra geliştirilmesinde istediği itemler de yine aynı şekilde Sürgün 2.kattaki slotlardan düşer. Bunlar Süt Şerbeti, Ork Topuzu, Şeytan Külü, Kuvars Kumu, Büyülü Tohum, Su Kristali ve Mavi Kristal’dir.

Bu tip serverlarda genelde kalabalık loncalar bulunur ve oyun içerisinde çok şiddetli lonca savaşlarının yaşandığı lonca rekabetleri göze batar.

 

1-105 Orta Emek Serverlar

1-105 Orta emek serverlar 1-99 serverlarla büyük oranda benzerdir. Tek farkı son levelin 99 yerine 105 olmasının yanında silah ve zırh dönüşümlerinin bir yerine iki dönüşüme sahip olmasıdır. Örnek vermek gerekirse Muharebe Kılıcı’ndan dönüştürdüğümüz Triton Kılıcı 1-99 serverlarda son dönüşüm iken 1-105 serverlarda Triton Kılıcı, 105 levellik Runik Kılıcı’na dönüştürülebilir. Zırh da aynı şekilde bir ekstra dönüşüme daha sahiptir. Bu tip serverlarda Sürgün Mağarası kadar Şeytan Katakombu da büyük öneme sahiptir. Çünkü ikinci dönüşümler için istenen renkli otlar bu bosstan düşer.

Bu tip serverlarda da 30-40 kişilik kalabalık loncaları çokça görmek yine mümkündür.

1-120 Emek Farm Serverlar

1-120 Emek farm serverlar diğer iki server tipine göre birçok farklılık gösterir. Basit olarak bakarsak 1-105 serverlardaki son dönüşüm silah ve zırhlara yine bir dönüşüm daha eklenmiştir. 120 levelde giyilebilen Kyanit silah ve zırhlar bu oyunun son dönüşümüdür. Ama oyunun zorluğu diğerlerine göre oldukça yüksektir. 1-99 ve 1-105 serverlarda takriben 2 haftada karakterinizi fulleyebilmenize rağmen 1-120 emek farm serverlarda bu imkansızdır. Genelde bu süre 1.5-2 ayı bulur. Çünkü bu tip oyunlarda amaç diğer iki tip serverdan farklı olarak oyuncuya farm yaptırmaktır. Farmı seven oyuncular da bu tip serverları daha çok sevmektedir. Gelişimin uzun sürmesinden dolayı kalabalık loncaları bu tip serverlarda görmek oldukça zordur. Genelde en kalabalık loncalar 15-20 kişidir. Oyuncuların %90’ı bireysel oyunculardan oluşur. 1-99 ve 1-105 serverla göre oldukça fazla dönüşümün ve haritanın bulunduğu bu tip oyunlarda savaş neredeyse ilk 1 ay hiç olmaz. Herkes farm yaparak karakterini daha yüksek bossları kesebilmek için geliştirir. Farmı seven oyunculara bu server tipini tavsiye edebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Metin2 PVP Server Tanıtım başlıklı makalemizde Metin2 PVP Server, Metin2 PVP Server Tanıtımları ve Pvp server hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı