Ana BannerEmek Serverlar

Metin2 PVP Server Modası

Metin2 PVP Server Modası

MMORPG oyun türünün en popüler örneklerinden olan Metin2 oyunu için kalite ve rekabetin sağlandığı ve oyun içerisin deki olumsuzlukların giderildiği PVP server çeşitleri yoğun bir ilgi görüyor.

Metin2 oyunu ilk çıktığı andan itibaren dünyanın en popüler oyunları arasında yer almıştı. Hatta oyun bir zamanlar yılın en iyi oyun ödüllerine ambargo bile koymuştu. Fakat oyunun artan popülerliği ile birlikte oyunun orijinal sunucularında yoğun bir şekilde Both ve hile aktivitelerinin olması oyun severlerin Metin2 oyununa olan ilgilerini azalmasına neden oldu.

Metin2 emek serveri

Çünkü bu both ve hileler oyun içerisinde ki rekabetin iyice düşmesine ve oyun zevkinin tamamen yok olmasına yol açmıştı. Oyun bu sebeple çok sayıda online oyuncu kaybederek eski popülerliği yitirmeye başladığı görüldü. Son dönemde oyunun tekrar eski popülerliğine kavuşturulması ve bu efsane oyununu eski rekabetçi seviyesine dönmesi için Metin2 PVP olarak adlandırılan özel server çeşitlerinin kurulduğu görülüyor. Bu yeni nesil özel server ile klasik serverlarda yer alan birçok hata ve eksilik giderilmiş ve oyunda hile yapmanın önüne geçilmiştir. Bu özel server çeşitleri ile oyunda son dönemde tekrar büyük bir hareketlenme görülüyor.

PVP Serverler Niçin Önemli?

Metin2 PVP; server çeşitleri orijinal serverların çok daha kaliteli, hatalardan arındırılmış ve rekabet düzeyinin çok daha üst seviyeye çıkarılmış kopyası olarak biliniyor. Birçok kişinin düşüncesinin aksine Metin2 PVP server çeşitleri birçok açıdan Metin2 oyununun ilk çıktığı ruhu oldukça iyi yansıtıyor. Bu sebeple günümüzde PVP server tercih eden oyuncuların sayısının orijinal server çeşitlerinde oynayan oyuncu sayısını geçtiği görülüyor. Metin2 PVP; orijinal oyununu neredeyse oynanmasını imkansız hala getiren çok sayıda hatadan arındırılması, hilelerin tamamının engellenerek oyun için adaletin sağlanması ile gerçekten büyük ilgi görüyor. Bu yeni geliştirilen özel serverlar sayesinde oyun oynama zevkini oldukça aşağı çeken zor seviyelerin daha kolay geçilmesine ve oyuncu gelişimine çok daha kolay imkanlar sunuyor.

Metin2 PVP server çeşitleri oyunun tüm eksikliklerinin giderildiği ve rekabet düzeyinin en üst seviyeye çıkarıldığı yama versiyonu olarak adlandırılabilir. Bu yeni düzenlenen PVP server çeşitlerinin diğer bir dikkat çekici yanı ise oyuncuların oyuna olan ilgilerini daha üst seviyeye çıkarması oluyor. Çünkü bu server çeşitlerinde sürekli olarak yeni aktivite ve yarışmalar düzenlenerek rekabet düzeyi sürekli olarak canlı kılınıyor. Metin2 PVP server yazılımında yer alan hile koruması sayesinde artık kısa yoldan ve emek harcamadan oyunda iyi yerlere gelmek isteyen kötü niyetli kullanıcıların önüne geçilmiş olunuyor. Özellikle hile ve Both kullanımının engellenmesi ile oyunun tekrar eski popülerliğine dönmeye başladığı görülüyor. Tabi bu noktada geçmiş ile kıyaslandığında oyunun çok büyük bütçeli rakipleri olduğu gerçeğinin de unutulmaması gerekiyor.  Metin2 PVP server çeşitlerinde kolay, orta ve zor olmak üzere 3 farklı versiyona oynama imkanı sunuluyor.

PVP Server İle Oyunun Gelişimi

Metin2 Pvp server çeşitleri ilk çıktığı anda herkesi kendine hayran bırakan Metin2 oyun ruhunu devam ettirmekle birlikte oyunun emeğe saygılı bir şekilde devam etmesini, rekabetin daha üst seviyede yaşanması, oyun içerisinde sürekli bir gelişim içerisinde olunmasını ve heyecanın sürekli olmasını sağlıyor. PVP server çeşitleri için yapılabilecek en büyük eleştiri ise oyuncu sayısının orijinal server çeşitlerinde olduğu kadar fazla olmaması olabiliyor. Fakat oyundan alınan zevk ile birlikte oyunun gelişiminin oldukça iyi seviyeye geldiği söylenebiliyor.

Metin2 PVP server çeşitleri ile artık tüm oyuncular oyuna ayırabilecekleri zaman ve yetenekleri doğrultusunda oyunun zorluk seviyesini ayarlama imkanları bulunuyor. Ayrıca bu server çeşitlerinde server yöneticileri tarafından yapılan etkinlikler sayesinde oyun için heyecanın sürekli yaşanması sağlanıyor. Oyuncular herhangi bir hile ya da Both ile karşılaşmayacaklarını bildiklerinden bu PVP server çeşitlerinde oyuna çok daha fazla aidat duygusu hissediliyor.

Metin 2 PVP Server Seçimi

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Metin2 oyununda PVP server çeşitleri büyük bir ilgi görüyor. Burada en önemli nokta ise kişinin kendi oyun zevkine ve gelişim durumuna göre en doğru PVP server çeşidini seçmesi oluyor. Bu anlamda Metin2 PVP emel server çeşitleri oyuncuların yoğun bir ilgisi ile karşılaşıyor. Bu server çeşitlerinde ki kalite ve heyecan standart server çeşitlerine göre çok daha üst seviyede gerçekleşiyor. Emek server çeşitlerinin en önemli özelliği içerisinde bulunan hile korumasıdır. Bu PVP server çeşitlerinde emek olmadan ve zaman geçirmeden gelişim kesinlikle olmuyor. PVP server çeşitlerine katılan oyuncular oyunu 1 level olarak başlayıp kendi oyun becerilerine ve oyuna ayırdıkları zaman göre gelişim gösteriyorlar.

Metin2 PVP server çeşitleri olarak PVP 1-99, PVP 1-105 ve farm tarzını sevenler için ise PVP 1-120 farm server çeşitleri bulunuyor. Oyun server seçiminde kişiler ilk olarak hangi tür PVP server çeşidinde oynamak istediklerine karar veriyor. Günümüzde oyunun ilk orijinalliğine en yakın oyun zevkinin veren PVP server olarak PVP 1-99 level server çeşitlerinin ön plana çıktığı görülüyor.

En Orijinal Metin2 PVP Server Çeşidi

Metin2 PVP server çeşitleri genel anlamda oyununun eski heyecanının yansıtabilse de bu sever çeşitleri içerisinde Metin2 1-99 server orijinallik anlamında oyuncuların çok daha fazla beğenisini topluyor. Bu PVP server çeşidinin seçen oyuncuların bazı hususlara dikkat etmesi ve bilgi sahibi olması gerekiyor. Bu server da oyuncular maksimumu 99 level seviyesine kadar gelişim gösterebiliyor. 105 ve 120 level PVP server çeşitlerine göre bu server çeşidinde ise karakter zırh ve silahları tek bir değişim gösterebiliyor. Bazı oyuncular için bu durum zorlayıcı olabiliyor. Fakat bu server çeşitleri oyunun orijinal ruhunun tamamen hilesiz bir şekilde yaşanmasını sağlaması ile avantaja dönüşüyor.  Bu PVP server çeşitleri oyunda ki lonca savaşlarının en kalabalık ve heyecanlı bir şekilde yapıldığı özel server çeşitleri olarak görülüyor.

Metin 2 PVP Server Zorluk Seviyeleri

Metin 2 PVP server çeşitleri oyuncuların zorluk beklentilerinin tam olarak karşılayacak bir çeşitlilik ve ayarlama yapma imkanı sunuyor. Özellikle emek PVP server çeşitlerin kişilerin gelişimi için kendi hüner ve becerilerini oyun içerisinde ortaya koyabilmeleri gerekiyor. PVP server çeşitleri arasında zorluk seviyesi en yüksek olanlar ise Metin2 emek zor server çeşitleri olarak kabul ediliyor. Burada en önemli nokta ise zaman konusunda esnek olunması ve sürekli bir mücadele içerisinde olunması oluyor. Bu PVPV server çeşitlerinde herkesin eşit seviyede başlaması ve yeteneğin ön planda olması ile gerçek anlamda rekabetin yalandığı server çeşitleri olarak görülüyor.

Metin 2 PVP Server Güvenliği

Metin2 PVP server çeşitlerinin güvenliği hem server sahipleri hem de özel yazılım ile birlikte sağlanıyor. Burada herhangi bir hile ya da both durumuna kesinlikle müsemma gösterilmiyor. Metin2 oyun severlerin PVP server tercihinde kilit nokta hile koruması yazılımının olmasıdır. Bundan dolayı bu server çeşitleri güvenliğin en süt düzeyde olduğu ve bunun sürekli olarak sağlandığı serverler olarak görülüyor. Metin2 PVP server çeşitleri rekabetçi ve kaliteli oyun anlayışı ile çalışıyor.

Bir önceki yazımız olan Metin2 PVP Serverler başlıklı makalemizde Emek server, Emek Serverler ve Metin2 Emek Serverler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı