Blog

Metin2’de Hangi Karakter Hangi Statüye Vermeli?

Metin2’de Hangi Karakter Hangi Statüye Vermeli?

Metin2 oyunu hepimizin bildiği gibi karakterimizi geliştirdiğimiz ve gerek diğer oyunculara gerekse oyundaki moblara karşı savaştığımız bir mmorpg oyunudur. Her oyuncu statülerin ne anlama geldiğini ve hangi statünün ne işe yaradığını bilmiyor. Biz de bu yazımızda bu oyunculara yardım etmeye çalışacağız.Önce hangi statü ne işe yarar onları öğrenelim.

STR: Hasar ve Saldırı Hızınızı arttırır.
HP: Canınızı ve Savunmanızı yükseltir.
SP: Büyülü Saldırı Değerinizi ve Büyü Savunmanızı arttırır.
DEX: Savunmayı ve Savuşturma’yı arttırır. Savuşturma karakterinizin aldığı bazı darbelerin hasar vermemesini sağlar. Yani miss yeme ihtimalinizi arttırır. Zaman zaman skiller üzerinde de etkili olur.

SAVAŞÇI

Savaşçı karakteri oyunda fiziksel hasar veren karakterdir. Bu nedenle Metin2 Pvp serverlar’da ilk doldurmamız gereken statümüz STR’dir. Str karakterinizin düz vuruşlarında verdiği hasarı arttırır. Daha sonra ise HP’yi doldurmalıyız. HP de bizim canımızı arttırıp bir miktar savunmamızı yükseltecektir. Daha sonra sırasıyla DEX ve SP’ye verilebilir.

SURA

Yeni açılan metin2 pvp serverlerde eğer Sura karakterini oynuyorsak bilmemiz gereken ilk şey getirebildiğimiz her iteme Zeka getirmektir. Çünkü Sura demek Zeka demektir. İşin statü kısmında da bu SP’ye denk geliyor. SP, Sura’da skilleri güçlendirmektedir. Büyülü Silah bir Sura’da SP’ye verdiğiniz her puan STR’ye verdiğinizden daha çok hasarınızı arttırır. Çünkü Büyülü Keskinlik becerinizin verdiği hasar puanını arttırmaktadır. Daha sonra ise sırasıyla STR,HP,DEX verilmelidir.

Metin2 statü puanları

ŞAMAN

Metin2 emek pvp serverlerde karakteriniz bir Şaman ise ve hangi statüye vereceğinizi bilmiyorsanız tam olmanız gereken yerdesiniz. Şamanlar da Suralar gibi Büyü üzerinden saldıran karakterlerdir. Ne kadar çok zeka o kadar yüksek hasar demektir. Şamanda da ilk doldurmanız gereken statü SP’dir. Şamanların savunması düşük olduğundan daha sonra HP’yi fullemelisiniz ki canınız ve savunmanız yükselsin. Daha sonra sırasıyla STR ve DEX’i bitirebilirsiniz.

NİNJA

Metin2 pvp serverlerde Ninja karakteri oynuyorsanız vermeniz gereken statü DEX’tir. Çeviklik ninjanın hem skillerine hem düz vuruşuna etki etmektedir. Bu neden DEX bizim için çok önemi olacaktır. Ninjaların savunmaları da düşük olacağından daha sonra HP’yi doldurmalı kalan puanları da sırasıyla STR VE SP’ye vermeliyiz.

LYCAN

Metin2 Emek pvp serverde Lycan ile oynuyorsanız Sura ve Şaman’da olduğu gibi ilk önce SP’yi doldurmanız gerekir. Çünkü Lycanda da SP skilleriniz gücünü arttırmaktadır. Daha sonra DEX’e ve kalan puanları da sırasıyla STR ve HP’ye vermeliyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Metin2 Yeni Açılan Pvp Serverlerde Nasıl Gelişiriz? başlıklı makalemizde Emek PVP Serverler, Emek server ve Metin2 Emek Serverler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı