Ana BannerBlogEmek Serverlar

Pvp Serverler

Pvp Serverler

Geçmişte MMORPG türünün en popüler oyunlarından biri olan Metin2 resmi serverlarında yaşanan hile ve açıklar dolayısıyla günümüzde pvp server kavramının ön plana çıktığı görülüyor.

Yeni pvp serveri
pvp tanitim

Metin2 oyunun ilk defa hayatımıza girdiği 2005 yılından 2009 yılına kadar deyim yerindeyse oyun sektöründe çok büyük iz bıraktı. Fakat oyunun aktif oyuncu sayısı arttıkça oyunda ki defolar, eksiklikler, both ve hileler açığa çıkmaya başladı. Bu noktadan sonra ise oyunu severek oynayan birçok kişi için bu hilelin kol gezdiği resmi server çeşitlerinde oyun oynanmak zevk vermez hala geldi. Hatta oyun birkaç sene içerisinde kolay kolay görülmeyecek bir yıkım yaşadı. Bu noktada oyunun açık kaynak kodunun kullanılarak oyunda ki tüm hile, börk ve eksikliklerin giderildiği, yeni zorluk seviyelerinin eklendiği ve bol etkinliğe sahip olan özel yeni serverler hayatımıza girdi. Pvp olarak adlandırılan bu özel serverler oyuna olan ilginin artmasına ve güvenini tekrar yükselmesine büyük oranda katkı sağladı. Hatta 2020 yılı itibari ile oyunu pvp sever çeşitlerinde oynayan kişi sayısının resmi serverlarda oynayanlara göre daha fazla olduğu hesaplandı.

Sürekli Artan Yeni Pvp Server Çeşitleri

Metin2 oyununu sevenlerin pvp serverlarla birlikte oyuna tekrar ilgi duymaya başladıkları görüldü. Hal böyle olunca birçok firma yada topluluk pvp server açmaya başladı Fakat bu noktada kalite, güvenlik, uzun ömürlü olma ve heyecan gibi unsurların aynı standartta olmadığı görülüyor. Yeni pvp serveri seçiminde oldukça dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü yeni açılan birçok pvpv server çeşidi pvp yeterliliklerini tam olarak karşılamıyor. Hatta bu pvp server çeşitlerinin ömrü oldukça kısa olabiliyor. Bu nedenle ücretli olan bu pvp server tercihinde bu alanda uzmanlaşmış sitelerin tanıtımlarına büyük bir önem veriliyor.

Bir önceki yazımız olan 1-99 Emek Serverler başlıklı makalemizde 1-99 Emek Serverler, Emek Pvp ve Emek Serverler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı